Bir Sayfa Seçin

Nasıl Yazı – Çeviri Gönderilir?

Türkiye’de permakültür henüz yeni tanınıyor. Konuyla ilgili yazı sayısı çok sınırlı. Bu platforma yazı göndererek bu sürece katkı sağlayabilirsiniz. Bir hayli dallı budaklı bir konu olan Permakültürü bütüncül bir şekilde kavramak kolay değil. Bu yüzden, Permakültür üzerine yazı yazmak isteyenlere, alt başlıklara odaklanmalarını, olabildiğince sınırlı bir konu çerçevesi çizmelerini (“solucan nasıl yetiştirilir?”; “sıcak kompost nasıl işler?”; “permakültürün etik ilkelerinden dünyayı gözetme” gibi) ve konuyla ilgili kapsamlı bir araştırma yapmalarını salık veririz. Yazı yazma süreci aslında konuları öğrenmenin en kolay yolu.

Yazılarınızda lütfen kaynakça belirtiniz.

Ayrıca, permakültürle ilgili Türkçe ve yabancı dilde yazılmış bilgilendirici yazıların linklerini de göndererek platformun gelişmesine katkı verebilirsiniz. Link ile birlikte yazının başlığını, yazarını ve çok kısa bir tanıtım metni göndermeniz işimizi kolaylaştıracaktır. Bunun dışında, burada yer alan konularla ilgili kitap önerileriniz de makbule geçecektir.

Çeviri Desteği!

Platformda yer alan veya gözünüze kestirdiğiniz başka yazıların çevrilmesi bu süreçte büyük katkı sağlayacaktır. Çeviriye başlamadan önce editörlere haber verirseniz, aynı metni iki ayrı kişinin çevirmesi riskini önlemiş olursunuz.

Nasıl Yazı – Çeviri Gönderilir?

Yazılarınızı ve çevirilerinizi editor@permakulturplatformu.org adresine gönderirseniz, biz de ilgili konu başlığının altına yerleştiririz.