Bir Sayfa Seçin

Kimiz?

Bilgi paylaştıkça çoğalır…

Permakültürün özü olan dayanışma ve çeşitliliğe pratik bir anlam kazandırmak üzere, bir bilgi paylaşımı platformu oluşturmaya giriştik. Böylelikle Permakültür’ün olabildiğince geniş bir şekilde tanınacağını ve hareket kabiliyetinin artacağını umuyoruz.

Bu platformda, öncelikle ülkemizde Permakültür üzerine internette yer alan bütün yazıları biraraya getirmeyi amaçlıyoruz. Bunu da yazıları Permakültür’ün temel konularına uygun konu başlıkları altında öbekleştirerek, ulaşım kolaylığı sağlayacak şekilde kurguladık. Böyle bir yapıyla, birinci el kaynak araştırmalarına dayalı telif yazıları da teşvik edeceğimizi umuyor, sizden yazı katkısı bekliyoruz.
İnternette hızlı bilgi erişimi sağlamak amacıyla, yabancı dilde yazılmış önemli yazıların linkleri de yine konu başlıkları altında toparlanmış olarak yer alacak. Bu metinlerin süreç içinde çevrilmesini ve Türkçe kaynaklara dönüşmesini umuyoruz.

Ayrıca, Permakültür konularıyla ilgili yazılmış çeşitli yazıları, Permakültür bakış açısını tam olarak yansıtmasalar bile, dağarcığımızı genişletmek üzere yine linkler halinde vereceğiz.
Bu platform “permakültür yahoo grubunun” ortak girişimidir ve permakültürün yaygınlaştırılmasını amaçlamaktadır.
Permakültür yazışma grubuna üye olmak için: permakultur-turkiye@yahoogroups.com