Bir Sayfa Seçin

Su Hasadı ve Su Tutma Yöntemleri

Su hasadının önemi ve genel yöntemler

PERMAKÜLTÜR YAZILARI

(Bütün insanların bedava su, enerji ve gıdaya sahip olduğu bir dünya mümkündür. Çözümün kilit noktası suyun doğru muamele görmesidir. Su hayattır ve hayatın olduğu yerde besin ve enerji vardır …>>>)

“Yagmur Suyu Toplama Depolama” serisinin ikinci bolumu icin buraya, son bolumu icinse buraya tiklayabilirsiniz.

Sonunda aylardir uzerinde dusunup tasindigimiz (zaman zaman yagmur altinda islanirken gozlem yaparak) hendeklerimizi kazdirdik. Hendeklerin gececegi yerleri kabaca belirledikten sonra elimizde A terazisi detayli guzergah isaretlerini yerlestirdik. (devamını oku … >>>)

Bostancık’taki yağmur hendekleri bu sene geçen seneki kadar yoğun calışmadı çünkü oldukça az yağiş aldık. Neyseki son haftalarda açık biraz kapanmaya başladı. Bu arada mevcut hendeklerin … (devamını oku …>>>)

İlk yazımda da belirttiğim gibi tuvaletlerdeki sifonlarda temizlik amacıyla su tüketimi oldukça fazladır. Buralarda doğrudan yağmurdan elde edilen suyun kullanılmasında hiç bir sakınca yoktur. Böylece şehirlerin su kaynaklarını %25 arttırmak mümkündür… (devamını oku …>>>)

Bodrum, Muğla gibi yağışların mevsimlere göre dengesiz dağılım gösterdiği bölgelerde akarsuların da çok fazla olmaması nedeniyle yağmur suyu toplamak şart. Bunu bizden önce bu bölgede yaşayanlar eskiden beri… (devamını oku …>>>)

KONUYLA İLGİLİ DİĞER YAZILAR